Katalog wyposażenia podstawowego – Mikrokontrolery
BECREO kit
Zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki. Polski produkt o interdyscyplinarnym charakterze, do wykorzystania na zajęciach techniki, informatyki, fizyki oraz innych przedmiotach.
REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ I KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZAKRESIE NAUKI PROGRAMOWANIA I MYŚLENIA KOMPUTACYJNEGO
OBUDOWA METODYCZNA DLA UCZNIA I NAUCZYCIELA W JĘZYKU POLSKIM
Plansze dydaktyczne zawarte w zestawie zawierają schematy poglądowe do realizacji projektów uczniowskich oraz bezpieczne, stale aktualizowane oprogramowanie edukacyjne w formie kursu wraz z pełną obudową metodyczną dla ucznia i nauczyciela.
GWARANCJA WSPARCIA, MATERIAŁY DLA NAUCZYCIELA
Dostęp do platformy BECREO WIKI, a w niej bezpłatna baza materiałów: instrukcje, tutoriale, kursy, scenariusze, samouczki!
KOMPATYBILNOŚĆ ZESTAWU
Umożliwia pracę w otwartym ekosystemie Arduino. Można go modyfikować i łączyć z innymi pomocami dydaktycznymi, m.in. klockami LEGO® i robotami edukacyjnymi, a także umożliwia wykorzystanie z drukarkami 3D (do pobrania gotowe elementy do druku 3D).
DEDYKOWANA APLIKACJA działająca w 4 trybach:
- Kompendium – informacyjny o zawartej w zestawie elektronice.
- Kurs – 23 lekcje z obszaru elektroniki i mechatroniki.
- Wyzwania – 10 nakładek projektów z zadaniami o różnych stopniach trudności.
- Tryb dowolny – wszystkie funkcjonalności aplikacji w realizacji własnych, autorskich projektów.
BECREO WIKI
Poznaj bazę gotowych lekcji, projektów oraz modeli 3D, która rozszerza i urozmaica pracę z pomocą. Zestaw BECREO kit na przykładach pokazuje, jak wykorzystać zestaw do tworzenia własnych, prototypowych rozwiązań i realnie działających modeli.
Zainspiruj się bazą lekcji i projektów, aby w pełni wykorzystać potencjał zestawu.
Więcej mikrokontrolerów w ofercie Moje Bambino
Zobacz pozostałe zestawy edukacyjne z mikrokontrolerami
Skontaktuj się z nami!
Infolinia "Laboratoria Przyszłości"
42 233 78 78
e-mail: laboratoriaprzyszlosci@mojebambino.pl
W programie Laboratoria Przyszłości dofinansowanie przysługuje każdej szkole podstawowej i publicznej szkole artystycznej. Do 15 listopada 2021 trwa nabór wniosków o dotacje Laboratoria Przyszłości, po tym czasie szkoła, która nie będzie ubiegać się o dofinansowanie zostanie zobligowana do wyposażenia podstawowego swojej placówki (drukarka 3D, mikrokontroler, stacja lutująca, sprzęt audio-wideo) z własnych środków finansowych. Wśród produktów z katalogu wyposażenia podstawowego Ministerstwa Edukacji i Nauki znajdują się mikrokontrolery, które wspierają edukację uczniów w zakresie wstępu do programowania, elektroniki, elektrotechniki i precyzyjnej pracy manualnej. W ofercie Moje Bambino dostępne są zestawy edukacyjne z mikrokontrolerami UNO i RFID w różnych konfiguracjach oraz warianty zestawów edukacyjnych Arduino. W programie Laboratoria Przyszłości mikrokontroler należy do sprzętów, które placówka edukacyjna musi zapewnić uczniom zanim zdecyduje się na dobranie wyposażenia dodatkowego dla szkoły podstawowej. Uczniowie podczas zajęć w pracowni technicznej będą uczyć się jak stworzyć swoje własne inteligentne urządzenia, które odpowiednio zaprogramowane będą w stanie wykonywać różne funkcje. W Programie placówki mogą zakupić mikrokontroler z akcesoriami, w tym sensorami, czujnikami, płytkami prototypowymi, wzmacniaczami, zestawami przewodów czy diodami. Dzięki odpowiedniemu przylutowaniu elementów do płytki mikrokontrolera, uczniowie tworzą własne konstrukty, nabywają umiejętności technicznych i opanowują podstawy samodzielnego programowania urządzeń. W programie Laboratoria Przyszłości mikrokontrolery dostępne w Moje Bambino otwierają nowe perspektywy przed uczniami szkół podstawowych w Polsce. Zyskują one nowe umiejętności, mają możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce i dzięki temu poznać swoje predyspozycje i nabyć nowe zainteresowania. Laboratoria Przyszłości to program rządowy, który wspiera nowoczesne metody edukacji uczniów polskich szkół podstawowych. Innowacyjny sprzęt wprowadza nowy wymiar nauczania techniki w oparciu o sprzęt i narzędzia technologiczne, które pomagają uczniom zyskać umiejętność samodzielnego działania. Układy scalone towarzyszą wielu kierunkom politechnicznym w XXI wieku i stanowią przyszłość pod kątem budowy maszyn i urządzeń ze świata robotyki. Umiejętne ich obsługiwanie i dostosowywanie pod własne potrzeby daje dodatkowe możliwości na rynku pracy i rozwija zainteresowania wśród uczniów.